Česky English

2012 a 2013

Velká jarní cyklojízda (Praha, duben 2012)

galerie

Tradiční spanilá jízda Prahou z náměstí Jiřího z Poděbrad, tentokrát do Stromovky. Počasí nám vyšlo naprosto dokonale: déšť se rozjel zároveň s cyklojízdou a skončil po dojetí do cíle. Foťák jsem tedy po nacvakání několika snímků raději uklidil, naštěstí po cestě fotili ostatní.

Festival fantazie (Praha → Chotěboř a zpět, červenec 2012)

galerie

Na FF už jsem byl několikrát, ale zatím vždycky vlakem. Což to jednou zkusit po vlastní ose? Tak jo, mohlo by to být zajímavé. Takže v sobotu večer do Prahy (90 km, po cestě výměna prasklého drátu v zadním kole), v neděli z Prahy do Chotěboře (130 km, bez potíží, nepočítám-li zběsilé slunce a zakufrování do Železných hor), v pondělí odpočinek a zábava na festivalu, v úterý zpátky do Prahy (celý den bouřky a přeháňky, naštěstí bylo teplo a náklad pod igelitem), ve středu půldenní pauza a večer zpátky domů (na posledním úseku zadní ráfek schytal ošklivý výmol, ale dojel jsem). Uf. Jak to jenom dělají ti borci, co jezdí denně 300 km tam a zpátky... že by trénink? :-)

Lednicko-valticko (Praha → Hlohovec, červenec 2013)

galerie

Týdenní dovolená na vinařských cyklostezkách v lednicko-valtickém areálu? Jo, ale přece tam nepojedu autem jako všichni ostatní, že jo :-). Přímý expres Praha - Hlohovec vyrazil v pátek v 16:00 a dojel v neděli dopoledne, po 300 km celkem pohodového šlapání. Logistiku výrazně zjednodušil improvizovaný ultralehký stan: místo shánění noclehů a honění zavíracích hodin stačilo zapadnout do nejbližšího lesa, vykoupat se někde v potoce a dobrou noc. Jídlo a pití se kupovalo průběžně a ostatní věci odvezlo auto se zbytkem výpravy, takže jsem jel vlastně docela nalehko (na můj vkus). Príma výlet, příště to zkusím zas.

Reklamy: