Česky English

2020

Setkání lehokol (Nivnice, září)

galerie

Mezinárodní sleh pořádá každý rok někdo jiný a jinde, jednou za pět let je tradičně na řadě Azub a kemp Nivnická Riviéra. Letos Azub slavil dvacáté výročí a akci pojal opravdu velkolepě. Snad větší množství fotek vynahradí jarní koronavirovou přestávku :-).

Na sraz jsem se vypravil s rikšou po vlastní ose: v sobotu večer z Loun, přes Rakovnicko, Zbraslav, Tábor, Telč a Kyjov, s ubytováním v lesích u silnice. Dorazil jsem ve čtvrtek odpoledne a tím úspěšně minul nejnáročnější vyjížďku, ale stihl skvělou životopisně-cestopisnou přednášku Bróni Nágla, letos 74letého dálkového cykloturisty, testovacího jezdce a maskota Azubu. V pátek se jelo jenom do Uherského Brodu, tam proběhly závody na rychlost i pomalost a návštěva nové azubí továrny. Zlatým hřebem večera potom byla hostina s cimbálovkou. V sobotu se jelo na výlet do Velehradu a večer po setmění do UB a zpátky se světýlky, hudbou a úžasnou atmosférou. V neděli se konala ještě jedna kratší vyjížďka, ale té už jsem se nezúčastnil, protože jsem hned ráno vyrazil zpátky přes UH, Olomouc (kde jsem potkal pár kolegů, co se ze srazu vraceli autem), Moravskou Třebovou, Pardubice a Poděbrady do Prahy. Tam jsem dojel ve středu odpoledne, takže mě nakonec celá akce stála jenom osm dní dovolené (a čtyři kila tukových rezerv, pár klíšťat a nepočítaně komářích kousanců). Příjemná zkušenost, ale příště si na to radši vezmu jednostopé kolo, které je přece jenom rychlejší a vejde se i na silnici bez krajnice.

Cesta kolem světa - 2. část

galerie

Loni načatá sbírka vesnic se zahraničními jmény pokračuje. První jsem stihl těsně před začátkem jarní karantény, druhou v červenci během celofiremního výletu a zbytek v září cestou na lehosraz a zpátky. Řazeno chronologicky.

Reklamy: