Česky English

Sbírka odkazů s cyklistickou tématikou

(všechny se otvírají v nových oknech)

IHPVA - stránky mezinárodní asociace člověkem poháněných vozidel, plavidel, letadel a vůbec všeho. Asi nejobsáhlejší zdroj informací o této problematice. Mimo jiné tu najdete i kompletní stažitelný archiv technického zpravodaje Human Power. (anglicky)

Prahou na kole - informační server o městské cyklistice. Pražáci využijí podrobnou cyklomapu Prahy a okolí, tipy a rady pro bezpečnou jízdu v městském provozu platí univerzálně.

Stránky Sheldona Browna - obsahují mimo jiné i obsáhlou encyklopedii technické terminologie, velice užitečnou při louskání zahraničních textů. (anglicky)

VeloVision - časopis o praktické cyklistice a kolech všeho druhu. Pravděpodobně poslední číslo vyšlo v prosinci 2016, budoucnost je nejistá. Starší čísla jsou stále v prodeji v papírové i elektronické podobě. (anglicky)

EHPVA - relativně nedávno vzniklá evropská asociace HPV. Tempem jedno číslo ročně vydává elektronický časopis EuSupino. (anglicky)

Myra VanInwegen sepsala celou řadu zajímavých článků o cyklistice, od recenzí přes technické návody po tipy pro jízdu v terénu i městském provozu. (anglicky)

iFavorit - Ivovy stránky o kolech Favorit a Eska a o různých jiných vozidlech.

Jirka Hebeda je podobný kutil jako já, ale o třídu lepší. Na jeho stránkách najdete mimo jiné něco o práci s laminátem a trochu elektroniky pro světla.

Radkova galerie úžasných elektronických udělátek na kola - světla, blinkry, reprosoustavy a tak.

Mapa pokrytí - stránka sledující endemický výskyt lehocipedistů v Čechách a na Slovensku.

Auto*mat - sdružení snažící se o zlepšování podmínek pro bezmotorovou dopravu v Praze. Mimo jiné pořádá některé pražské cyklojízdy.

NaKole - blogy, recenze, kalendář akcí, inzerce, bazar, seznamka, fórum. Zaměření převážně sportovní a rekreační. Fórum je sice dost zaflamované, ale s trochou trpělivosti se v něm dá najít spousta užitečných informací.

Lehokolo.com - internetový občasník o lehokolech, charakteru spíš popularizačního a inspiračního než podrobně technického. Od roku 2012 bez aktualizací, ale pořád tam mají spoustu hezkých fotek.

Yehuda Moon - cyklistický komiks pro pobavení. (anglicky)

Bikeyface - další roztomilý komiks s trochu jiným úhlem pohledu. (anglicky)

Reklamy: